Oszustwo Elon Musk Bitcoin nadal notuje sukces.

Oszuści kryptońscy, którzy podszywają się i działają w ramach darowizny Elon Musk Bitcoin, zarobili niestety około 2 milionów dolarów od ofiar.

Oszuści ci podszywają się pod potencjalne ofiary na portalach społecznościowych, takich jak Twitter, YouTube jako podróbki Elon Musk, i pobierają podwójną opłatę za wszystko, co trafia do konkretnego portfela.

Oszuści z Elon Musk Bitcoin używają 66 fałszywych adresów w portfelach.
Justin Lister, dyrektor generalny Adaptive, firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym, namierzył 66 różnych adresów, które zostały już zgłoszone jako fałszywe i są wykorzystywane przez hakerów lub przestępców. Lister śledził niestandardowe adresy, na których znajdowały się Elon Musk, Tesla lub SpaceX. Przykładami takich adresów są „1Mussk…“ lub „1Elonmusk…“.

Kanadyjscy złodzieje Bitcoinów podszywają się pod policję, by operować
Ofiara oszustwa Bitcoin zwraca datki i opuszcza Twittera.
Rzekomy przekręt przy wyjściu z kryzysu, gdy chińska policja interweniuje.
Założyciel Centra Tech trafia do więzienia za 25 milionów dolarów kryptońskiego oszustwa.

Oszuści podszywają się pod innych sławnych gigantów technicznych i wymuszają na ludziach nie tylko ustępstwa Elon Musk Bitcoin. Jeff Bezos, Bill Gates, Brian Armstrong to techniczni giganci, których ci oszuści podszywają się pod innych znanych techników, aby oszukać ofiary.

Oszuści stosują również wyrafinowane techniki wykorzystujące portfele próżności z adresami dostosowanymi do nazw takich jak Elon Musk, SpaceX czy Tesla, aby zdobyć zaufanie swoich ofiar. Podobno Elon Musk Bitcoin daje oszustwom, którzy używają tej niestandardowej taktyki adresów w portfelach są na wzrost.

W serwisie YouTube pojawiły się również filmy promocyjne, w których prawdziwy „Elon Musk Bitcoin Revolution giveaway“ pojawia się w wywiadzie podczas rozmowy o niedawnym starcie SpaceX.

Oszustwa sprawdzające fakty, próżny portfel adresów

W żadnym wypadku nie jest dobrym pomysłem, aby ofiary wysyłały BTC do portfeli z twierdzeniem, że podwajają to, co ofiara wysyła; to był i nadal jest powszechny format używany przez tricksterów. Żerują oni na niewiedzy lub zaniedbaniach ofiary dla własnej korzyści.

Jednak w przypadkach, gdy ofiary mają wątpliwości, zaleca się im, aby sprawdzili, czy podane im adresy zostały kiedyś zgłoszone na Bitcoinabuse.com. Tak długo, jak adresy w portfelu wysyłane do ofiar są umieszczone na stronie, to jest pewne, że adres jest adresem oszustwa.

Bitcoin abuse.com jest stroną internetową, na której adresy z portfela oszustwa są zgłaszane, przechowywane i monitorowane. Jak na razie, strona ujawnia, że w zeszłym miesiącu zostało zgłoszonych 4 636 oszustw, a w zeszłym tygodniu 680 zostało zgłoszonych. Inna, podobna witryna monitorująca oszustwa, uruchomiona w zeszłym tygodniu, została nazwana alarmem o oszustwie. Została ona uruchomiona przez blokowy monitor wielorybów.